Op. Dr. Veysel Murat Işık

Op. Dr. Veysel Murat Işık 1985 yılında doğdu. 2004 yılında girdiği üniversite sınavında derece ile Gazi Üniversitesi Tıp fakültesini kazandı ve yine aynı tıp fakültesinden onur derecesiyle 2010 yılında mezun oldu. Girmiş olduğu Tıpta Uzmanlık Sınavında fakülte yıllarındaki en büyük hayali olan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü kazandı. Ankara Eğitim ve Araştırma hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sırasında 2015 yılında Zürih Üniversitesi Tıp fakültesinden davet alarak Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi ve Plastik cerrahi alanında aktif olarak ameliyatlara katılıp mikrocerrahi ile özellikle yüz ve çene bölgesinin, memenin ve vücuttaki organların yeniden oluşturulması konusunda ihtisas aldı. Uzmanlık eğitimi sırasında yaptığı sayısız mikrocerrahi ameliyat ile birçok hastanın uzuv kopması ve dokuların yeniden oluşturulması ameliyatını gerçekleştirdi ve aslında estetik cerrahinin temel öğesi olan rekonstrüksiyon alanında deneyimini arttırdı.

Uzmanlık yıllarında sahip olduğu ameliyat becerilerini dahada geliştirme amacıyla Tayvan Chang Gung Üniversitesi hastanesinde ameliyatlara ve hasta görüşmelerine katıldı ve burada dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Fu-Chan Wei’den eğitim alma ve ameliyatlarına katılma fırsatı buldu. Rekonstrüksiyon alanında yapmış olduğu çalışmaları 12 bilimsel makale ve çok sayıda yurt içi ve yurt dışı sunumlarla taçlandıran Dr. Murat mikrocerrahi ameliyatlar dışında en büyük ilgisi olan estetik cerrahi alanında kendini geliştirmek ve deneyimini arttırmak için 2016-2019 yılları arasında FB estetik bünyesinde ülkemizin önde gelen plastik cerrahlarından birisi olan Op. Dr. Ferruh Bingül bünyesinde estetik uygulamalar ve estetik cerrahi fellowship eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitimi sonrası atanmış olduğu Tunceli devlet hastanesinde mecburi hizmet görevini yapan ve burada yapmış olduğu bir çoğu ilk olarak gerçekleştirilen sayısız mikrocerrahi ve estetik ameliyatlar sebebiyle 2018 yılında yılın doktoru ödülünü alarak Ankarada düzenlenen törenle ödülünü dönemin Sağlık bakanı Dr. Ahmet Demircan’dan aldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı külliyesine davet edilerek burada düzenlenen törende çeşitli ödüllere layık görüldü. Uzmanlık yıllarında estetik cerrahiye olan ilgisini çeşitlendirmek isteyerek rinoplasti üzerine çalışmalarda bulunup uyguladığı ameliyatları bilimsel toplantılarda meslektaşlarıyla paylaşma fırsatı buldu. Estetik cerrahi ve uygulamaların insan hayatında ufak dokunuşlarla büyük etkisini sayısız kez gören ve mesleğine aşık olan Op. Dr. Veysel Murat Işık ameliyatlarını İstanbulda gerçekleştirmekte ve halen İstanbul Bakırköy ve Nişantaşındaki muaynehanelerinde hasta kabulü yapmaktadır.

Biz Sizi Arayalım